YA3

Bölgesel İncelme

BÖLGESEL İNCELME

Günümüzde insanlar en çok bölgesel zayıflamak amacı ile kliniklerimize başvurmaktadırlar. Normal kilolarına sahip olup, fakat belli bölgelerinde yağ birikmeleri olan kişiler vardır. Bu yağ birikmeleri, kişinin sahip olduğu vücut şeklini bozabilir, kötü görünüme neden olabilmektedirler. Bu durum, kişiyi olduğundan daha kilolu gösterirken, orantısız görünüme neden olur. Genetik nedenler, yanlış beslenme, hormonsal nedenler, kullanılan ilaçlar bölgesel kilo almaya neden olurlar.

 

Her kişinin, vücut yapısı farklıdır. Bu yüzden herkes aynı yerden kilo almaz. Bazıları bel ve basen bölgesinden kilo alabilirken, bazıları karın, bacak bölgesinden kilo alabilir. Diyetler ya da yapılan sporlarla belli bir dereceye kadar incelme olur. Dikkat edilmezse, tekrar yağ birikmeleri olabilir.

 

Teknolojinin ilerlemesi sayesinde, biriken yağlardan kalıcı kurtulmak çok daha kolay hale geldi ve bölgesel zayıflama da kullanılan teknikleri de oldukça ileri seviyeye taşımıştır. Bu teknikler, ameliyat yapılmadan, cerrahi işlem gerektirmeyen, basit ve uygulaması kolay tekniklerdir.

ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalamak amaçlanır. Ses dalgaları, cildin altındaki yağ hücrelerine odaklanarak yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar. Hedeflenen bölgede bulunan damarlara, sinirlere ve cilde zarar vermeden sadece yağ hücreleri parçalanır. Parçalanan yağ hücreleri, metabolizmaya katılarak vücut dışına atılır. Ağrısız bir yöntem olduğu için anestezi kullanmaya gerek yoktur. Bölgenin büyüklüğüne göre işlem saati değişmektedir. Bel, basen, karın bölgelerine uygulandığı için ortalama olarak 1,5 saat kadar sürmektedir. 15 gün ara ile seanslar uygulanmaktadır. ilk 2 haftadan sonra olumlu sonuçlar görülmeye başlanır fakat tam sonuç alınması için 3 seans sonrasını beklemek gerekir. İşlemler bittikten sonra 2 beden kadar incelme görülebilir. Sonuç kalıcıdır fakat uzun süreli kalıcı olabilmesi için hastaların işlem sırasındaki kilolarını korumaları gerekmektedir. Yağ hücrelerinin vücuttan atılımının kolay olması ve metabolizmanın daha çok çalışması için hastalar bol su tüketmelidir. Karbonhidrat ve yağdan fakir, proteinden zengin bir diyet uygulamalıdır. Bu zamana kadar bilinen herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Yalnızca, hamilelerde, karaciğer hastası ve böbrek yetmezliği olan kişilerde uygulanmaması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz

Copyright 2023 Yasemin Akbaş Beauty- Tüm Hakları Saklıdır. Powered by Platin Digital

Mesajı Gönder
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Scan the code
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?