YA3

Epilasyon

Epilasyon;
İstenmeyen tüylerin vücuttan uzaklaştırılmasında kullanılan Lazer Epilasyon cilt yüzeyinde bulunan istenmeyen kıl ve tüylerin lazer ışını yardımı ile köklerinin yakılarak kalıcı ve etkili olarak yok edilmesi prosedürü olup, test atımı, cihaz seçimi ve kişisel seans planlaması öncesinde merak edilen Lazer Epilasyon Etki Mekanizması Nasıl Çalışır? ve Cihaz Çeşitleri Nelerdir? gibi önemli konu başlıklarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Acılı ve zahmetli işlemlere alternatif olarak yaygın olarak tercih edilmeye başlanılan Lazer Epilasyon teknolojisi ile istenmeyen tüy probleminin önüne geçmek mümkündür. Etkili ve kalıcı sonuçlar ortaya çıkaran lazer sistemi ile pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak kaçınılmazdır.

Lazer Epilasyon
Farklı cilt tiplerine ve farklı kıl karakterlerine göre sınıflandırılan lazer teknolojileri ile güvenli ve konforlu tedavi olanağı sunan bu sistemler, cilt ve cilt altı dokularında bulunan ter bezlerinde herhangi bir zarar oluşturmadan direkt olarak kıl kökleri üzerinde etkinliğini göstererek kıl köklerinde tahribata yol açmakta ve tüylenme probleminin önüne geçmektedir.

Lazer teknolojisi içerisindeki son sistem epilasyon cihazları ile kıl köklerini hedef alarak cilt rengine ve kıl karakterlerine uygun lazer tedavisi seanslarının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ya da Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Etki Mekanizması
Lazer teknolojisi, ışıktan farklı bir karakterde lazer ışının tek bir dalga boyu ile düz bir demet şeklinde cilt altına yayılması esasına göre çalışmaktadır. Işın ve deri arasındaki uygun etkileşimi sağlayan ve ciltteki istenmeyen tüyleri yok etme amacı ile çalışan etki mekanizması ultraviyole ışıklar ile kontrollü atışlar yapılmasına olanak sunmakta ve kıl köklerinde ısı artışına yol açarak kökler üzerinde tahribat oluşturmaktadır. Bu tahribat sonucunda da kıllar yok olmakta veya uzama özelliklerini yitirmektedirler.

Lazer Epilasyon Teknolojileri
Alexandrite Lazer
Buz Lazer
Tarama Lazer
Nd YAG Lazer
Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?
Epilasyon tedavisi birbirini izleyen seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Her bir seansta tüylerin kısaltılarak temizlenmesi istenilmektedir. Ancak kesinlikle kılların köklerinden koparılmaması yalnızca traş yöntemi ile temizlenmesine dikkat edilmelidir.

İşlem esnasında lazer cihazının başlığı ile tedavi bölgesine tarama atışları yapılmaktadır. Bu atışlar ve işlem tekniği kullanılan lazer teknolojisinin sistem başlığına göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama bölgesinin genişliğine ve kıl karakterlerine göre ortalama birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilen bu işlemin tamamlanmasının ardından bir sonraki seansa kadar tüylerin kendiliğinden dökülmesi beklenmektedir.

Tedavi seansının tamamlanmasının ardından sosyal ve profesyonel hayata hemen dönmek mümkündür. Ancak ilk 24 saat içerisinde tedavi bölgesine sıcak su temasından kaçınılması, bölgenin kaşınarak tahriş edilmemesi ve kimyasal ürünlerin bölgeye uygulanmaması önerilmektedir. Bu işlemler tedavinin etkinliğini azaltabileceği gibi bir sonraki seans tarihinin değişmesine yol açabilmektedir.

Uygula sonrasında kıl köklerinin etrafında görülen kızarıklıklar ve şişlikler işlemin etkinliği sonrasında beklenilen durumlardır. Kendiliğinden geçebildiği gibi bu etkilerin hafifletilebilmesi için soğuk uygulaması yapılabilir. Ancak nemlendirici veya solüsyon gibi kremlerin kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Epilasyon Seans Süresi ve Sayıları
Seanslar şeklinde uygulanan Epilasyon tedavisinin planlamaları kıl karakterine, cilt rengine ve uygulama bölgesine göre yapılmaktadır. Bu nedenle tedavi süreleri ve seans sayıları birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca seanslar sonrasında görülen etkiler de seans sayılarının değişmesinde ya da arttırılmasında önemli rol oynamaktadır.

Tüm bunların dışında lazer tedavisinin bir sonraki seansı için kılların kendiliğinden dökülmesi ve yeni kıl çıkışının gerçekleşmesi beklenmektedir. Yeni kıl çıkışının gözlemlenmesi ile bir sonraki seans tarihi oluşturulmaktadır. Bu süre ise genellikle 6 – 8 hafta arasındadır.

Lazer Epilasyon Etkinliği ve Kalıcılığı
Epilasyon tedavisinin etkinliği ve kalıcılığı cilt tipine, kıl folikülünün karakterine, uygulama alanına ve diğer genetik özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi hasta tatmininin sağlanması amacını taşımaktadır. Ayrıca ön kontrol esnasında yapılan test atışları ile kıl ve ten rengine uygun belirlenen lazer teknolojisi ile doğru tedavi planlaması sonrasında kıl köklerindeki tüy üretiminin kalıcı ve etkili bir şekilde durdurulması mümkündür. Net bir ifade ile cilt özelliklerinin ve kıl yapısının epilasyon başarısında önemli bir rolü bulunduğunu söylemek mümkündür.

Hizmetlerimiz

Copyright 2023 Yasemin Akbaş Beauty- Tüm Hakları Saklıdır. Powered by Platin Digital

Mesajı Gönder
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Scan the code
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?